Klima Montajı


istanbul-klima-montaj-servisiistanbul-klima-montaj-fiyatlariİstanbul gibi dev metropollerde doğru klima seçimi kadar klimaların kurulumu ve montajı da çok önemlidir. Özellikle konut yoğunluğunun çok sık olduğu bölgelerde klima montajı yaparken pek çok detay dikkate alınmalıdır. Klima kurulumu tamamlandıktan sonra sıkıntı yaşamamak için işlemlerin en baştan tümüyle doğru şekilde yapılması gerekir.

Öz klima uzun yıllardır iklimlendirme ve havalandırma çözümleri üretmektedir. İstanbul genelinde kurulum ve montaj hizmetleri konusunda öncü klima servislerinden biridir. Personellerimiz klima montaj ve kurulum işlemleri konusunda son derece deneyimli ve uzmandır. 100% müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla tüm işlemleriniz titizlik içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası, tüm ilçelerde haftanın her günü klima montajı ve kurulumu yapılabilmektedir.

Klima kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

istanbul-klima-montajıHer şeyden önce doğru klima tercihi yapmak gerekir. Klima montajı yapılan mekanın özelliklerine göre doğru klima modeli ve klima kapasitesi seçilmelidir. Klima almadan önce özellikle klima kapasitesi konusunda uzman bir servisten yardım almanızı tavsiye ederiz.

İstanbul içinde klima montajı yapılırken özellikle dış ünite kısmında dikkatli olmak gerekir. Dış üniteler oldukça ağırdır ve genellikle bina cephesine asılarak montajı yapılmaktadır. Bu konuda güvenlik en önemli husus olarak görülmelidir. Dış ünite montajının sağlam bir şekilde yapıldığından emin olunmalıdır. Montaj hatalı yapıldığında bir süre sonra ünitenin yerinden çıkması veya düşmesi gibi sıkıntılar oraya çıkabilmektedir.

İstanbul yapılaşmanın sık olduğu bir şehir olduğu için klima kurulumu ve montajı ayrıca zordur. Klimaların verimli çalışabilmesi için muhakkak dış ortamdan yeterli miktarda hava alması gerekir. Aynı zamanda klima çalışırken dış ortama hava üflemektedir. Bu yüzden dış ünitenin asıldığı yer ve yönü doğru ayarlanmalıdır. Ucuz klima montajı yaptırmak için havasız veya kapalı bir ortama kurulum yapmak yanlıştır. Kurulumu yapan servisin bu konuya mutlaka dikkat etmesi gerekir.

istanbul-öz-klima-servisiİç ünite kurulumunda da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İç ünitenin mekanın kullanımına uygun bir duvara monte edilmesi gerekir. Salon tipi klimalarda ise iç ünite ortamın yapısına uygun şekilde konumlandırılmalıdır. İç ünitenin yeri değiştiğinde genellikle dış ünitenin de yerinin değişmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Çünkü iki ünite birbirine bağlıdır. Bir ünitenin yeri değiştiğinde ya boruları uzatmak ya da diğer ünitenin de yerini değiştirmek gerekmektedir.

Ev ve ofis tipi split klima montajı

Genellikle evler, bürolar ve küçük iş yerleri için tercih edilen klima çeşididir. Ev tipi klimalarda dış ünite genellikle küçüktür. Dış ünite montajı balkon veya dış cephedeki uygun bir duvara asılarak yapılmaktadır. İç ünite ise oda içerisinde uygun bir duvara monte edilmektedir. İç üniteler sessiz çalışır ve estetik bir görünümü vardır.

İstanbul genelinde ev tipi split klima keşif, kurulum ve montaj işlemleri uzman teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Kurulum öncesi keşif ve bilgilendirme için bize ulaşmanız yeterlidir.

Salon tipi split klima montajı

Genellikle otel, okul, cami gibi kalabalık alanlar için salon tipi klima tercih edilmektedir. Ev tipi klimalara göre çok daha yüksek kapasitelidir. Bu yüzden hem iç üniteleri hem de dış üniteleri çok daha ağır ve büyüktür.

Salon tipi klima dış ünitesi çok ağır olduğu için kurulum ve montajı yere sabitlenerek yapılmaktadır. Yere sabitlemek için uygun alan yoksa asılan duvarın ve bağlantıların kesinlikle sağlam olduğundan emin olunmalıdır.

Salon tipi klimalarda iç ünite neredeyse bir buz dolabı büyüklüğündedir. İç ünite uygun bir yere sabit bir şekilde konumlandırılmaktadır.

Yer & Tavan tipi split klima montajı

Awm, otel, mağaza gibi çok büyük alanlarda yer & tavan tipi klimalar kullanılmaktadır. Yer & tavan tipi klima kurulumu ve montajı çok daha komplikedir ve ayrıca uzmanlık gerektirir. Kurulum yapmak için inşaat halinde veya tadilat yapılırken üniteler için uygun alanlar hazırlanmalıdır. Genellikle multi split şeklindedir yani bir dış üniteye birden çok iç ünite bağlanır.

İstanbul ve yakın illerde uzman teknisyenlerimiz tarafından yer & tavan tipi klima kurulumu ve montajı yapılabilmektedir. İklimlendirme ve havalandırma sistemleri konusunda uzman teknisyenlerimiz büyük projeleriniz için hizmetinizdedir. Müşteri hizmetlerimizden fiyat, keşif ve kurulum hakkında bilgi almanız mümkündür.

İstanbul klima montajı fiyatları

İstanbul klima kurulum ve montaj fiyatları hakkında bilgi vermek için önce keşif yapılması gerekmektedir. Montaj fiyatı klima çeşidine ve işlemin yapılacağı yere göre değişiklik gösterir.

Keşif ve randevu için

0 542 261 54 60 numaralı telefonumuzdan İstanbul içi keşif, klima montajı ve kurulumu ile ilgili bilgi ve randevu alınabilmektedir. Öz klima, her çeşit iklimlendirme ve havalandırma sitemi için çözüm üretmektedir.

Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Midea, Gree, Haier, Hitachi, LG, Mitsubishi, Daylux, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Vestel ve diğer tüm markaların klima montajı en uygun şekilde yapılmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp