Klima Gaz Dolumu

istanbul-klima-gaz-dolumuİstanbul klima gaz dolumu iklimlendirme sisteminin çalışması için yapılan işlemdir. İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin içerisinde özel bir gaz bulunmaktadır. Sistem bu gazın sürekli bir şekilde gaz sıvıya, sıvıdan gaza dönüştürülmesi ile çalışır. Bu döngü ile ortaya çıkan ısı farkı sonucu oda soğutulmakta veya ısıtılmaktadır.

Klima gazının azalması halinde sistem verimli çalışmaz ve yeterince ısıtma veya soğutma işlemi yapamaz. Klima gazının tamamen bitmesi halinde ise sistem hiç bir şekilde ısıtma veya soğutma yapmayacaktır.

Öz klima olarak 10 yılı aşkın süredir klima sistemleri üzerine hizmet vermektedir. İstanbul genelinde garantili klima gaz dolumu uzman teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Klima gaz dolum işlemi yapılırken çevreye zararlı olmayan gaz kullanılmaktadır.

!Önemli Uyarı

istanbul-klima-gaz-dolum-fiyatlarıKlima içerisindeki gaz yanıcı ve patlayıcı özelliktedir. Klima sisteminde kesinlikle bilinçsiz bir şekilde çekme, sökme, takma gibi işlemler yapılmamalıdır. Kullanıcı veya bilinçsiz kişiler tarafından klimaya müdahale edilmelidir. Klimada bir kontrol yapılması gerekiyor ise sadece bakarak yapılmalıdır. Eğer bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız uzman bir teknik servisten yardım almak en doğru hareket olacaktır.

Klima gazı neden azalır veya biter

Klima gazı aslında azalan yada eksilen bir şey değildir. Fakat zaman içerisinde klima borularında veya bağlantı noktalarında sızıntılar meydana gelmektedir. Bu sızıntılar sonucunda klima gazı azalmakta veya bitmektedir. Hatalı ve özensiz yapılan montaj da klima gazı bitmesinin başka bir nedenidir.

Klima bakımları sırasında servis tarafından boruların ve gaz miktarının kontrolü yapılmaktadır. Böylece klima daha uzun ömürlü ve verimli kullanılabilmektedir.

Klima gazının bittiğini nasıl anlarım?

Aslında pek çok kullanıcı sistem yeterince ısıtma yada soğutma yapmadığında klimada gaz bittiğini düşünür. Klimanın doğru çalışmamasının nedeni sadece gazının bitmiş olması değildir.

Klima odayı soğutmuyorsa önce kompresörün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Kompresör çalıştığı halde klima soğuk üflemiyorsa gazının bitmiş olma ihtimali daha yüksektir.

Teknik servis çağırmadan önce klima soğutmuyor sayfamızı inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Klima gazı eksilirse klimanın performansında belirgin bir düşüş olur. Oda sıcaklığı ayarlanan dereceye düşüremediğinde klima uzun süre ara vermeden çalışmaya devam eder.

Klimanın gazı azaldığında yada bittiğinde dış ünitesinde bulunan borularda buzlanma olur. Dış ünitedeki boruları görme imkanınız varsa bakır boruların buz tutup tutmadığına bakabilirsiniz. Eğer ince boruda buzlanma meydana gelmişse klima gazı kontrol edilmelidir.

Klimanızın sebepsiz yere su akıtmaya başlaması da klima gazının bitmiş olabileceğinin göstergesidir. Klima gazı azaldığında yada bittiğinde klima içerisinde oluşan buzlanma nedeni ile klima su akıtmaya başlayacaktır.

İstanbul klima gaz ölçümü ve dolumu yaptırmak istiyorum?

istanbul-klima-gaz-dolum-servisiİstanbul her bölgesinde klima gaz ölçümü, kontrolü ve dolumu için 7/24 hizmetimiz bulunmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz tarafından yapılan kontroller neticesinde klimaya gaz basmak gerekiyor ise size bilgi verilmektedir. Kullanıcı onay verdikten sonra gerekli işlemler yapılmaktadır.

Klima gazı dolum işlemi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış veya hatalı işlem ciddi kazalara neden olabilmektedir. Ayrıca basılan gazın türü de çok önemlidir. Gaz dolumu yaparken çevreye zararı olmayan klima gazı kullanılmalıdır.

Teknisyenlerimiz tarafından yapılan tüm işlemler garantilidir. Klima için kullanılan gaz onaylı ve çevreye zararsızdır.

İstanbul klima gaz dolumu işlemi fiyatları ne kadardır?

Klima gazı dolumu yapılmadan önce gerekli kontroller yapılmalıdır. Gaz ölçümü yapıldıktan sonra klima gaz eksilttiği tespit edilirse gaz dolumu yapılmaktadır. İstanbul klima gaz dolum fiyatları yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir.

0 542 261 54 60 numaralı telefonumuz hafta içi veya hafta sonu 24 saat hizmet verilmektedir. Randevu bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp